Listwa UPS

co to jest ups i że w domu co raz częściej się go używa

Zasilacz UPS (nazywany również zasilaczem awaryjnym) jest w stanie podtrzymać prąd przez kilka-kilkanaście minut od jego awarii. Dzięki temu możemy bez obaw zapisać naszą pracę i nie narażamy się na utratę danych.

Zasilacz UPS to również dobre rozwiązanie gdy mamy niestabilne napięcie w domu. Zdarza się to jeśli nasz dom znajduje się w dużej odległości od transformatora, wtedy zasilacz UPS jest w stanie „ulepszyć” prąd.  Jest to mniej znana, lecz bardzo przydatna funkcja.

Gdy kupujemy zasilacz UPS do komputera, bardzo ciekawą propozycją dla nas może być kupno listwy UPS. Jest to zasilacz UPS posiadający „wygodniejszą” konstrukcję oraz większą ilość gniazdek, co umożliwia bezpośrednie podłączenie komputera wraz z osprzętem. Podczas gdy zwykły zasilacz UPS posiada najczęściej 2-4 gniazdka, listwa UPS najczęściej posiada ich 6.

Ciekawą propozycją może być listwa UPS Green Cell o mocy 800 VA. Posiada wszystkie potrzebne funkcje, a producent oferuje ją w bardzo niskiej cenie. Można ją nabyć już za niecałe 290 zł. UPS o takiej mocy sprawdzi się doskonale przy zasilaniu komputera stacjonarnego.

listwa UPS Green Cell

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *